

Mógor Krisztina
ACC megoldásfókuszú coach
Üdvözöllek!
Mógor Krisztina vagyok – avagy ahogy egyre többen ismernek:
Dayfly Kriszti, az édesanya-lelkesítő.
Miért pont ezt a nevet választottam? A dayfly magyarul tiszavirág. Egy törékeny kis lény, akinek az élete egyetlen napig tart. A tiszavirág csodálatos jelkép. Van, akinek a mulandóságot, a rövid, hiábavaló életet szimbolizálja. Számomra viszont a tökéletes kiteljesedést, hiszen egyetlen, pazar nap alatt ez a pici kérész mindent megél, ami fontos. Ez a nap neki egy folyamatos násztánc, egy örömünnep, amit minden évben ezrek és ezrek csodálnak meg.
A vágyam az, hogy megtanuljuk a saját életünk mozzanatait is a kérészhez hasonló teljes odaadással megélni, megcsodálni és megbecsülni az értékeit. Megtalálni a saját utunkat, merni őszintének lenni és tudatosan alakítani a körülményeinket.
Szeretem a kihívásokat, szeretem átkeretezni a dolgokat. De ez nem volt mindig így. Ahhoz, hogy Dayfly Kriszti lehessek, nekem is nagy utat kellett megtennem, sokat tapasztalnom, de mindenekfelett anyává válnom.
Az életem egészen új irányt vett akkor, amikor két gyermekes anya lettem. Olyan változásokon mentem keresztül, amikre egész egyszerűen nem voltam felkészülve. Voltak ezek között csodás élmények, de bizony olyanok is, amelyek máig kísértenek. Egyszercsak azon vettem észre magam, hogy szinte idegen lettem saját magam számára, és olyan dolgokat tettem és éreztem, ami összeegyeztethetetlen volt azzal, amit magamról gondoltam, és amit magamtól elvártam.
Körülöttem persze egyre sokasodtak a kéretlen és használhatatlan tanácsokat osztó jóakarók, ahogy a fényképalbumba illő életet élő, tökéletes szuperanyák is. Folyton az orrom alá dörgölték a hibáimat, a hiányosságaimat, minden irányból záporoztak rám a „nem így kellene” meg az „el fogod rontani” szólamok. Mindettől még rosszabbnak és rosszabbul éreztem magam.
Kétségbeesve kutattam a jó példák, a hasznosítható megoldások után. Rengeteget olvastam, sok előadást hallgattam, de mindenből csak egy pici részt tudtam alkalmazni. A helyzet nem javult. Sőt, amikor a második gyermekemet vártam, egyre többször törtem ki dührohamokban.
Én is még egy olyan generáció tagjaként nőttem fel, ahol a tekintélyelvű nevelés volt az általános, ahol a gyereknek teljes mértékben a felnőttek diktáltak, és ahol nem volt ildomos az érzéseinket nyíltan és őszintén megosztani. Mindez váratlanul olyan erővel köszönt vissza, amikor már magam is anya voltam, hogy lényegében elkezdtem újra megélni a gyermekkoromat. Előtörtek belőlem az emlékek, és újra fájtak. Például az, amikor egy éven át köhögtem, mert féltékeny voltam a testvéremre. Orvosról orvosra jártak velem, pedig csak az okozta a tüneteket, hogy nem beszélhettem ki az érzéseimet.
Folyamatosan szembesültem a saját frusztrációimmal, ki nem mondott gondolataimmal. A helyzetet tovább fokozta a várandósság miatti extra fizikai leterheltség is, illetve az, hogy a nagyobbik gyermekem akkor lépett a dackorszakba. Éreztem, hogy valamit tennem kell, mert ez így nem mehet tovább.
Ekkor fordultam szakemberhez. Pszichológushoz kezdtem járni, aki a kérdéseivel rengeteget segített rajtam. Nála sajátítottam el az autogén tréning technikáját is, ami azóta is segít csillapítanom a bennem lévő feszültséget, bár szerencsére már egyre ritkábban van rá szükségem.
De volt még valaki, akire abban a számomra igen nehéz és sötét időszakban támaszkodhattam. Ez pedig a szomszédban élő három gyermekes anyuka volt, aki rendkívül megértően állt hozzám, sokszor nyugtatgatott, hogy egy kiabálás még nem a világvége. Vele egészen őszinte mertem lenni és sok olyasmit elmondhattam, kimondhattam neki, amit másoknak nem mertem. Egy-egy ilyen beszélgetés után mindig a felszabadultság üdítő érzése kerített hatalmába.
Ahogy jobban lettem és kezdtem visszatérni önmagamhoz, mind jobban foglalkoztatott az a folyamat, amit átéltem. Bár szerettem az akkori kommunikációs és művelődésszervezői munkámat, de ahogy változtam, már egyre kevésbé hozott lázba. Ezért puszta érdeklődésből beiratkoztam előbb egy főiskolai, aztán egy nemzetközi szintű coach-képzésre.
Ez a tanulási folyamat volt az, ami végképp mindent megváltoztatott. Egyrészt akkor már több mint fél éve vezettem a Dayfly blogot, és kézenfekvő volt, hogy a szakdolgozatomat is az itt szerzett tapasztalataimból írjam. Másrészt pedig elkezdtem magam is coacholni, ami már a legelső ülésnél olyan eredményt hozott, amit álmomban sem gondoltam volna. Megélni azt, hogy megoldásfókuszú coachként valóban tudok segíteni, hogy hozzájárulhatok ahhoz, hogy valakinek jobb legyen az élete…, huh, fantasztikus érzés volt!
Mindannyiunknak megvannak a maga csatái, ezért is tartom fontosnak, hogy megmutassam a sajátjaimat is. Ha valakin látom, hogy nagyon nincs jól, mindig könnyebben tudom biztosítani az együttérzésemről, hiszen tudható rólam, hogy én is megjártam a magam poklát. Adott helyzetben meg is szoktam osztani a saját történeteimet, mert a hozzám forduló anyukákat könnyebben tudom segíteni úgy, ha látják, hogy aki velük szemben ül, egy közülük. Hogy értem őket, ismerem a gondjaikat, átérzem a helyzetüket.
Velem arra számíthatnak, hogy ítélkezés nélkül beszélgetek velük. Hogy egyenrangú partnerként kezelem őket. Hogy vágyom megismerni és megismertetni őket. Hogy segítek helyére tenni és a helyén kezelni a bajaikat. Hogy igyekszem megnyugvást hozni a napjaikba. Hogy rám számíthatnak, hogy hozzám fordulhatnak, ha elakadnak.
Minden egyes beszélgetés, minden egyes történet, minden egyes sors kicsit a részemmé válik, mindből tanulok, fejlődök magam is. Éppen ezért gondosan ügyelek arra, hogy sose adjak tanácsot senkinek. Nem hiszek abban, hogy bárki magánéletében, házasságában, gyereknevelésében hatásos lenne, ha megmondanánk a „tuti fixet”. A coach üléseken ehelyett az a határozott célom, hogy a beszélgetőtársam előre tudjon lépni a saját életében. Ez néha kellemetlen, sőt fájdalmas döntésekkel, tennivalókkal jár, de a változás összességében mindig pozitív.
A Dayfly 10 barátnővel indult és mára már több, mint 2000 édesanya csatlakozott hozzám. Hetente több coachingot, csoportos teamcoachingot tartok, előfizetői csoportom van és főiskolai óraadó is vagyok, természetesen coach képzésen.
Talán furcsán hangzik, de nekem ez a munka nem jelent erőfeszítést. Nem esik nehezemre ennyi emberre odafigyelni, követni a sorsukat, örömüket-bánatukat. Érzem, hogy engem erre teremtettek. És ma már eljutottam odáig, hogy erről senkit sem kell meggyőznöm.
Remélem, hogy téged sem.
Hiszen én csak arra kérlek, hogy legyél jelen velem.
Amit még érdemes lehet tudni rólam:
Kommunikációs művelődésszervező diploma (Vitéz János Római Katolikus Főiskola, 2006)
Angliában éltem (2007)
Andragógus (felnőttképző) MA diploma (Pécsi Tudományegyetem, 2011)
Házasságkötés (2011)
Két gyermek születése: 2013 (lány), 2015 (fiú)
Autogén tréning, az önismereti utam kezdete (2015-)
Zárt Facebook csoport létrehozása (2017): Dayfly Önképzés Mesterfokon Édesanyáknak
Keresztény szemléletű coach és vezető szakirány a Pünkösdi Teológiai Főiskolán (2018)
Egyéni vállalkozó, főállású coach
Az #önazonosanya című könyvem kiadása, amelyhez párkapcsolati füzet is készült (2019)
2020. szeptemberétől főiskolai oktató
BAGOSSY-VÁCZI JUDIT
veszteségfeldolgozó szakember, life coach, párkapcsolati mediátor
A gyász és a veszteség mindannyiunk életében jelen vannak. Egyszerűen kikerül-hetetlenek. Mégis annyira keveset tudunk a feldolgozásukról. A kiútról. A visszatérésről az Életbe.
Egyéni konzultációkat tartok
gyász- és veszteségfeldolgozó szakemberként. Életem fontos része ezen kívül még a szomatodráma és a boldogságórák világa és persze a családom.
TAKÁCS PÉTER
szülő, és gyerek életmódtanácsadó, stresszoldó specialista
Az összes válás körüli, és a körülményei okozta stressz oldásában tudok segíteni. Onnantól kezdve, hogy azt fontolgatod, hogy beadd a papírokat a váláshoz, és dilemmázol, egészen odáig, hogy megtaláld az új társad, vagy jól vegyed az akadályokat a mozaikcsaláddal kapcsolatos nehézségekben.
SÁGHY ZSUZSANNA
EFT tanácsadó és tréner, mediátor
2009. óta foglalkozom családi, párkapcsolati, gyereknevelési és munkahelyi konfliktusok kezelésével egyéni tanácsadásokon. A célom a mindennapi stresszhelyzetek csökkentése családon belül, a szülők életében, és a szülő gyerek kapcsolatokban.
Szeretném, ha minél többen megismernék azokat az egyszerű stresszkezelési módszereket, amivel gyorsan segíthetünk magunkon feszült helyzetekben.
DR. SÁRDI-PAPP RÉKA
nemzetközileg akkreditált coach, mediátor, jogász
Mielőtt hivatásos coach és mediátor lettem, jogászként dolgoztam csaknem 15 évig. Habár első pillantásra a jogi világ szabályozottsága és keretrendszere, valamint a coaching és mediáció nyitottsága és személyessége egymástól távolinak tűnhetnek, az általam végzett támogató munka jó példa arra, hogy a kettő igenis összhangba hozható.
Mógor Krisztina
édesanya lelkesítő, ACC megoldásfókuszú coach
Velem arra számíthatnak, hogy ítélkezés nélkül beszélgetek velük. Hogy egyenrangú partnerként kezelem őket. Hogy vágyom megismerni és megismertetni őket. Hogy segítek helyére tenni és a helyén kezelni a bajaikat. Hogy igyekszem megnyugvást hozni a napjaikba. Hogy rám számíthatnak, hogy hozzám fordulhatnak, ha elakadnak.
Minden egyes beszélgetés, minden egyes történet, minden egyes sors kicsit a részemmé válik, mindből tanulok, fejlődök magam is.
Auth Csilla
SVT tanácsadó és instruktor
2008-ban találtam rá az SVT módszerére, azóta folyamatosan fejlesztem a tudásom, a módszerből tanácsadói és instruktori képesítést szereztem. Az SVT módszere a fizikai szinten tapasztalt problémák lelki hátterét igyekszik feltárni és feloldani.
A helyzet, amiben vagyunk sok mindentől függ, de biztos, hogy részesei vagyunk a létrejöttének. Ha úgy is érezzük, hogy rajtunk kívül álló okok miatt kerültünk egy krízis csapdájába, érdemes azt megvizsgálni, hogy miért történik pont velünk ez a tapasztalás.
Dr. Perger Mónika
pár- és családterapeuta, Gyászfeldolgozás Módszer specialista, tanácsadó szakpszichológus
A párkapcsolati szakítás, válás utáni érzelmi veszteség feldolgozásához a Gyászfeldolgozás Módszert alkalmazom. Ennek a folyamatnak a lépései hozzá tudnak járulni ahhoz, hogy az elvesztett kapcsolatot reálisan lássák, felismerjék és kimondják azokat a fontos érzelmeket, amelyeket a volt párjukkal való kapcsolatban megéltek. Az érzelmi veszteségek feldolgozása ahhoz is hozzájárul, hogy a jövőben egy új kapcsolatba már ne vigyék tovább az előzőben megélt nehéz érzéseket és félelmek nélkül képesek legyenek a boldogságra.
Ha úgy érzed, segítségre van szükséged, fordulj hozzánk bizalommal!

Teljeskörű, professzionális megoldások
Minden, amire szükséged van
a válás során és azon túl
Irodánk címe